Puchar Polski w Wyścigach Równoległych - EEDRS Runda I
lotnisko Biała Podlaska 25-27 maja 2018

V runda OPPWST Bogart Cup

Pierwszego dnia jesieni po raz ostatni w tym roku zawodnicy startujący w OPPWST Bogart Cup zawitali do Motoparku Ułęż. Pogoda była tym razem dla nas łaskawa i całe zawody udało się przejechać na sucho. Narzekać można było jedynie na dość silny wiatr, który czynił oczekiwanie na kolejne przejazdu mniej przyjemnym. Przedostatnia runda OPPWST Bogart Cup zgromadziła około dwudziestu startujących. Nie dopisali zawodnicy startujący w niższych kategoriach pojemnościowych. Frekwencja w klasach od D5 do D7 była już na normalnym poziomie i obecna była prawie cała czołówka.

foto1 foto2

W klasie D5 (1600cm2 - 2000cm2) ciekawą walkę o zwycięstwo toczyło trzech kierowców. Przemysław Pieniążek (Renault Clio) w najsłabszym, ale za razem najlżejszym z wymienionej trójki pojeździe musiał uznać wyższość Artura Gaścia (Honda Civic) i prezentującego wyjątkową formę tego dnia Łukasza Dolaty (ITR). Warto zauważyć, że czwarte miejsce przypadło w udziale Konradowi Lubowieckiemu (Civic), którego auto powinno rywalizować w klasie D3 lecz z braku rywali został przeniesiony dwie klasy wyżej i poradził sobie doskonale.

foto4 foto5

Klasa D6 oraz generalka padła łupem jak zwykle bardzo szybkiego Karola Kamińskiego (Lotus Elise). Mimo pecha i awarii silnika na drugiej pozycji w klasie D6 zawody ukończył Piotr Iwański (BMW BRT).

W najwyższej klasie D7 oprócz Tomasza Jankowskiego (370Z BRT) rywalizowały dwa bardzo mocne Lancery Evo VI oraz coraz szybszy Nissan Pulsar. Pierwszy w klasie oraz drugi w generalce zawodu ukończył Marcin Ziółkowski (Evo 6). Drugi w klasie oraz trzeci w generalce był Tomasz Jankowski (370Z BRT). Trzecie miejsce na podium klasy D7 zajął Staszek Lassak (Evo 6).

foto6 foto3

Wyścig Real Race nie należał tym razem do najbardziej zaciętych. Na tor wyjechało jedynie 6 samochodów po trzy w klasie H2 i H3. Startujący z ostatniej pozycji Karol Kamiński (Lotus Elise) już na początku pierwszego okrążenia objął prowadzenie i dowiózł je bezpiecznie do mety. Drugie miejsce po ciekawej walce z Tomaszem Borońskim (Nissan Pulsar) przypadło prowadzącemu Nissana 370Z Piotrkowi Iwańskiemu. Tak to nie pomyłka. BMW Iwana odmówiło posłuszeństwa w ostatniej sesji Lap Race i zawodnicy Bogart Racing Team zdecydowali się na niecodzienny manewr taktyczny. Tomasz Jankowski mający praktycznie zapewnione pierwsze miejsce w klasyfikacji sezonu Real Race zdecydował się pożyczyć swoje auto koledze z teamu. Dzięki temu i punktom zdobytym za drugie miejsce Piotr Iwański cały czas ma szansę na wysokie miejsce w generalce. Tuż za podium wyścig ukończył Łukasz Dolata (ITR) wygrywając jednocześnie klasę H2. Stawkę dopełnili Tomasz Matyka (Nissan Sunny) oraz Jędrzej Musialik (Civic Coupe).

foto8 foto9  

Pożegnanie ze ściganiem w Motoparku Ułęż trzeba zaliczyć do udanych. Tym razem obyło się bez poważnych awarii ani kolizji. Ostatnia runda tegorocznego Otwartego Pucharu Polski WST rozegrana zostanie już 07.10.2012 na Torze Poznań. Szybki i wymagający tor na pewno zapewni wiele emocji zarówno startującym jak i kibicom. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

foto10 foto11

Zawody streścił: Jędrzej Musialik

Wyniki:
- Klasyfikacja generalna
- Wyniki w grupach