Puchar Polski w Wyścigach Równoległych - EEDRS Runda I
lotnisko Biała Podlaska 25-27 maja 2018

Terminarz eventów


coobcio garage

O Stowarzyszeniu Warsaw Speed Team

HISTORIA

Stowarzyszenie Warsaw Speed Team powstało 1 stycznia 2008 roku. Do tego momentu działaliśmy jako nieformalny Klub WST, założony przez grupę miłośników motoryzacji w sierpniu 2006 roku. Jak większość klubów tego typu staraliśmy się znaleźć legalną formę realizowania naszej pasji. Zaowocowało to tym, że w 2007 roku zorganizowaliśmy kilka imprez motoryzacyjnych na lotnisku w Ułęży pod Rykami. Zachęceni pozytywnymi opiniami uczestników, właścicieli obiektu i sponsorów stwierdziliśmy, że organizowanie takich imprez jest nie tylko dobre ponieważ przyczyniamy się do ograniczenia nielegalnych wyścigów na ulicach miast, ale także doskonale wpisuje się w nasze zainteresowania. Z czasem Klub rozwinął się na tyle , że zaczęliśmy myśleć o formalnym działaniu. Tak właśnie powstało Stowarzyszenie Warsaw Speed Team.

CELE I ZAŁOŻENIA

Do głównych celów i założeń Stowarzyszenia Warsaw Speed Team należą:

  • Organizacja imprez motoryzacyjnych.
  • Propagowanie bezpieczeństwa, m.in. poprzez ograniczenie nielegalnych wyścigów na drogach miejskich oraz organizacje szkoleń bezpiecznej jazdy.
  • Stwarzanie kierowcom możliwości doskonalenia swoich umiejętności w miejscach dla nich bezpiecznych.
  • Organizowanie konkursów i wystaw motoryzacyjnych.
  • Wsparcie dzieci z Domów Dziecka, chorych lub niepełnosprawnych. Osoby te będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć wspaniałe zawody, poznać profesjonalnych kierowców i ich samochody.

Biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy Stowarzyszeniem, które nie tylko organizuje imprezy, ale także pomaga innym, część naszych przychodów planujemy przekazywać m.in. na hospicja i domy dziecka.

logo_wst