Czym wyróżniają się meble loftowe?

Czym wyróżniają się meble loftowe?

Dom i Ogród

Jeśli chcesz wymienić umeblowanie w swoim domu, warto zwrócić uwagę na produkty w stylu industrialnym. Jest on inspirowany mieszkaniami powstałymi m.in. w dawnych fabrykach, magazynach przemysłowych i innych obiektach wpisujących się w klimat surowości, w których wykorzystano proste materiały. Meble loftowe umożliwiają wykreowanie tego stylu w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Zobacz, czym wyróżniają się takie artykuły!

Prostota, minimalizm i surowość

Produkty nawiązujące do dawnych mieszkań w fabrykach wyróżnia industrialny wygląd. Zwykle są bardzo minimalistyczne i wykonane z naturalnych, trwałych materiałów, takich jak drewno, metal, beton lub cegła. Często uzupełnia się je elementami, które sprawiają wrażenie niedokończonych lub mają widoczne ślady poprodukcyjne.  Meble loftowe  mają proste, geometryczne kształty i surowy design, ale przy tym są funkcjonalne i praktyczne.

Wykorzystanie trwałych materiałów

Stal i metal są najczęściej stosowane do produkcji umeblowania do loftów. Można z nich wykonywać zarówno całe bryły meblowe, jak i detale dekoracyjne, w tym np. metalowe nóżki, gałki i uchwyty lub ramy i zawiasy.

Do produkcji wykorzystuje się również drewno oraz beton, które są niezwykle trwałymi materiałami, co zapewnia możliwość wieloletniej eksploatacji.

Produkty loftowe zwykle wyróżnia otwarta konstrukcja, która wpisuje się w minimalizm pasujący do tego stylu wnętrzarskiego. Niezabudowane półki umożliwiają łatwe wyeksponowanie dekoracji w pomieszczeniu. Tego typu meble świetnie uzupełniają surowe dodatki, takie jak ozdobne śruby, widoczne spawy, proste lampy bez kloszów, skórzane materiały czy elementy z grafikami.

Zamów produkty do swojego domu!

W sklepach znajdziesz wiele wariantów mebli loftowych, więc z łatwością dobierzesz coś do swoich wnętrz. Kieruj się przy tym własnymi upodobaniami, obecnymi trendami oraz funkcjonalnością danych produktów. Postaw na najlepsze artykułu i zapewnij sobie komfort w domu!