Jaka mata do bagażnika przy przewożeniu psa?

Moda i Styl

Właściciele czworonogów bardzo często traktują psy jak członków rodziny, dlatego wspólnie z nimi odbywają niemal każdą podróż samochodem. Należy jednak zadbać o odpowiednie warunki wewnątrz pojazdu, aby zapewnić wszystkim pasażerom, a także kierowcy, komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprawdź, jak zabezpieczyć auto przed zniszczeniem i zabrudzeniem przez przewożone zwierzę.

Jak zadbać o bezpieczeństwo zwierzęcia podczas jazdy?

Niejednokrotnie zdarza się, że podróż trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin. Warto więc wcześniej przygotować psa do jazdy samochodem poprzez krótkie wycieczki w obrębie miejsca zamieszkania. Zwierzę powinno być spokojne i odpowiednio zabezpieczone w pojeździe dla bezpieczeństwa własnego oraz kierowcy. Absolutnie nie należy umieszczać pupila tuż obok osoby kierującej, ponieważ może to dekoncentrować i prowadzić do zagrożenia na drodze.

Najlepiej, aby pies był umiejscowiony na tylnej kanapie lub w bagażniku i dodatkowo zapięty pasami w celu uniemożliwiania przemieszczania. Warto zadbać też o specjalny pokrowiec, który ochroni wnętrze przed zadrapaniem, błotem, śliną czy sierścią. 

Mata do bagażnika — czym się kierować przy wyborze?

Poza funkcją ochronną tego typu produkt ma przede wszystkim poprawić komfort przewożonego psa. Mata do bagażnika powinna być dopasowana do wielkości zwierzęcia, ponieważ pupil musi mieć możliwość swobodnego położenia się na niej. Ważny jest również materiał wykonania pokrowca, który ma chronić przed wszelkim zabrudzeniem, dlatego warto zwrócić uwagę na trwałość i jakość. Należy jednak pamiętać, że liczy się też wygoda użytkowania, więc powierzchnia maty powinna być miękka i przyjemna w dotyku.

O czym jeszcze pamiętać podczas przewozu pupila?

Przy dłuższych trasach należy koniecznie zaplanować regularne postoje, aby zwierzę mogło załatwić własne potrzeby oraz się wybiegać. W przypadku braku klimatyzacji w pojeździe dobrze też pomyśleć o zakupie specjalnej maty chłodzącej, która zapewni optymalne warunki nawet w największy upał. Cena takiego produktu zależy od rozmiaru i zastosowanego materiału.