Legowiska dla psów – na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając je dla swojego pupila?

Legowiska dla psów – na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając je dla swojego pupila?

Dom i Ogród

Każdy kochający właściciel merdającego ogonem czworonoga chce, aby jego pupilowi żyło się jak najlepiej. Dlatego tak bardzo ważny element wyprawki dla zwierzaków stanowią odpowiednie legowiska dla psów. To ich łóżka, azyle, ale i często miejsce zabaw. Jak je dobrać, aby spełniały ich oczekiwania? Sprawdź to już teraz!

Przede wszystkim – odpowiednie wymiary

Jednym z najważniejszych aspektów, jaki trzeba wziąć pod uwagę, przeglądając dostępne w sklepie zoologicznym legowiska dla psów , jest ich rozmiar. Mają one najróżniejsze wymiary, dopasowane do różnych ras. I choć mały burek z pewnością nie będzie zawiedziony, jeśli dostanie większą poduchę czy domek, to przedstawiciel większej rasy spotka się z trudnością, by  wygodnie położyć się na za małym posłaniu. Zresztą – zbyt duża budka np. nie zapewni yorkowi poczucia przytulności, jakiego może potrzebować. Wniosek? Zawsze dobieraj takie akcesorium do wymogów konkretnej rasy i gabarytów psiaka!

Dobre gatunkowo materiały

Kolejna kwestia to materiał. Powinien być z jednej strony odporny na rozdarcia (musi przetrwać m.in. moszczenie sobie legowiska przez psa), a z drugiej – musi być miły w dotyku. W końcu zwierzakowi też należy się komfort. Dlatego zarówno poszewka, jak i wypełnienie powinny zapewniać pupilowi pełną wygodę. Ponadto najlepiej, aby obicie było również łatwe w czyszczeniu.

Rodzaj legowiska

Każdy, kto miał okazję przeglądać posłanka dla zwierząt, wie, jak różne formy one przyjmują. Niektóre przypominają zwykłe poduszki. Inne to prawdziwe pałace, umożliwiające czworonogowi skrycie się przed światem. Dobór odpowiedniego legowiska dla psa powinien odpowiadać jego oczekiwaniom. Jeśli wiesz, że lubi on „zakopać” się w czasie wypoczynku – budka może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Wybierz odpowiednie legowisko dla swojego czworonoga!

Kierując się tymi wskazówkami, na pewno znajdziesz odpowiednie posłanko dla swojego pupila. Pamiętaj też, że powinno być ono dla niego bezpieczne. Dlatego wybierz produkt sprawdzonej marki, wyprodukowany z materiałów niedziałających alergizująco na czworonoga. Takie artykuły znajdziesz jedynie w dobrym sklepie zoologicznym.