Wykładzina PCV — gdzie i kiedy się sprawdzi?

Dom i Ogród

Osoby szukające sposobu na estetyczne, trwałe i wygodne w użytkowaniu wykończenie podłogi mają do wyboru mnóstwo możliwości. Jedną z nich jest wykładzina PCV, doceniana z wielu powodów. Sprawdź, czy będzie to dobry wybór także dla Ciebie.

Wykładzina PCV —  co można znaleźć?

Na pewno jednym z powodów, dla których rozwiązanie to jest chętnie wybierane, jest jego różnorodność. Takie produkty występują w niezliczonej ilości kolorów i wzorów, można zatem idealnie dobierać je do swych preferencji, aranżacji czy innych czynników —  przykładowo ciemna i wzorzysta wykładzina PCV doskonale nada się do mocno eksploatowanych pomieszczeń, gdyż nie będzie na niej widać brudu. Poza tym w sprzedaży dostępne są warianty jedno- i wielowarstwowe. Te drugie są grubsze i przez to bardziej odporne na uszkodzenia, można zatem umieszczać je nawet w zakładach pracy czy obiektach użyteczności publicznej, jakie każdego dnia odwiedza mnóstwo osób.

Dużą zaletą takich wykładzin jest też fakt, że mogą zastępować, a wręcz udawać inne wykończenia, mniej praktyczne i kosztowniejsze. Na rynku znaleźć można warianty wyglądające jak płytki, beton, kamień czy drewniane panele lub klepki. Możliwe jest zatem uzyskanie pożądanego efektu bez wydawania wielkich sum, np. na drewniany parkiet, a także czasochłonnej pielęgnacji —  polichlorek winylu jest znacznie mniej wymagający.

Do miejsc publicznych i przestrzeni prywatnych

Duża odporność na uszkodzenia, a także łatwość utrzymania w czystości, czynią takie wykładziny idealnym wyborem do często odwiedzanych miejsc, na przykład budynków użyteczności publicznej. Jednak będzie to też świetny sposób na wykończenie podłogi w domu,zwłaszcza w przypadku mocno uczęszczanych miejsc, jak korytarz czy kuchnia, a także w domach, gdzie są małe dzieci bądź alergicy, a także zwierzęta. Chodzi tu o łatwość utrzymania czystości oraz brak problemu osadzania się kurzu. Za wyborem produktów z PCV do domu przemawia też ich estetyczny, a nawet elegancki wygląd, zależny od wybranego wariantu.

Zawsze dobry wybór

Wykonane z polichlorku winylu pokrycia podłogowe świetnie spełniają swoją rolę, występują w wielu wariantach, a przy tym są niedrogie. Jest zatem mnóstwo powodów, by na nie postawić.