Wykładzina PCV — tak czy nie?

Dom i Ogród

Dobór produktu do wykończenia podłogi to niezwykle ważna kwestia, w każdym pomieszczeniu, czy to prywatnym, czy usługowym. Powierzchnia ta będzie mocno narażona na zużycie, zabrudzenia i szereg innych niekorzystnych czynników, musi zatem odznaczać się odpowiednimi walorami. Czy wykładzina z PCV spisze się dobrze? Sprawdź to!

Elastyczna wykładzina z PCV —  czym się odznacza?

Tego rodzaju pokrycie podłogowe, wykonane z polichlorku winylu, czyli materiału gładkiego, elastycznego i mogącego przybierać przeróżny wygląd, cieszy się dużą popularnością. Świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie istotne jest zachowanie idealnej czystości i łatwe jej przywrócenie, a więc we wszelkich miejscach intensywnie użytkowanych. Duże znaczenie ma też fakt, że tego rodzaju artykuły mogą mieć różny wygląd. Mowa tu nie tylko o nieograniczonych możliwościach gdy chodzi o kolory i wzory, ale też opcję imitowania innych materiałów, jak beton, drewno czy ceramiczne płytki. Przekłada się to na wysokie walory wizualne — takie wykończenie może znaleźć się nawet w eleganckim pomieszczeniu, doskonale łącząc w sobie estetykę z praktycznością.

Gdzie szczególnie warto wybrać?

Łatwość utrzymania w czystości oraz brak problemu w postaci osadzania się kurzu powoduje, że wykładzina PCV jest chętnie wybierana między innymi do placówek ochrony zdrowia, a więc miejsc, gdzie czystość, higiena i bezpieczeństwo są bardzo ważne. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu także w odniesieniu do domu, zwłaszcza gdy jest się alergikiem. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by pokrycie takie znalazło się w miejscu, gdzie będzie deptane przez wiele osób każdego dnia. Choć PCV wydaje się materiałem mało odpornym na uszkodzenia mechaniczne, warto wiedzieć, że wykładziny z tego tworzywa mogą występować w wersji wielowarstwowej. Takie produkty są odporne na kontakt z obuwiem, jak również na szorowanie czy inne niekorzystne czynniki. Na pewno posłużą długi czas.

Uniwersalny wybór

Jak widać, takie rozwiązanie ma same zalety. Jest to idealne połączenie estetyki z łatwością utrzymania i praktycznością. Warto zatem wybrać taki produkt —  do swoich wnętrz mieszkalnych czy budynku usługowego.